Fizjo&Trening funkcjonalny to ćwiczenia wzmacniające nasze ciało, koncentrujące się na wykorzystaniu wielu grup mięśniowych w tym samym czasie. Podczas tych zajęć odchodzimy od ćwiczeń na pojedynczych mięśniach, a skupiamy się na ćwiczeniach naśladujących nasze codzienne funkcje życiowe.

Tutaj przekonasz się że do kształtowania siły, wytrzymałości i muskularnej sylwetki, nie zawsze potrzeba dużych ciężarów. Dzięki pracy różnych grup mięśniowych, w dużych zakresach ruchów, oprócz wzmocnienia ciała nabierzesz także gibkości. Co więcej, ćwicząc z utrzymywaniem stabilnego tułowia, usprawnisz głębokie mięśnie brzucha i inne, które tworzą core stability – naturalną stabilizację kręgosłupa.

Trening funkcjonalny prowadzi się najczęściej w formie stacyjnej, tzn. że pomiędzy poszczególnymi stacjami, przy których wykonuje się określone ćwiczenie, nie ma przerw. Przerwa następuje dopiero po przejściu wszystkich stacji. Jest to doskonały sposób na poprawę wydolności oraz zrzucenie zbędnych kilogramów przy właściwej diecie.

Zajęcia zostały stworzone z myślą o aktywnym rozciąganiu mięśni, które w pozycji siedzącej są skrócone i wzmocnieniu całego ciała, ze szczególną uwagą core stability.

Dzięki zajęciom Fizjo&Trening funkcjonalny Twoje ciało będzie zdrowsze, silniejsze i bardziej wysportowane.