Można by sądzić, że praca przy komputerze jest pracą wymarzoną, bo nie wymaga fizycznego wysiłku. Prawda jednak jest nieco mniej kolorowa. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wiele naszych dokuczliwych dolegliwości ze strony układu mięśniowo-szkieletowego, a w szczególności ze strony kręgosłupa, wynika właśnie z wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej przy biurku, zwłaszcza w nieprawidłowej, nieergonomicznej pozycji. Oczywiście, nie możemy całkowicie wyeliminować skutków siedzącego trybu życia, możemy jednak zmniejszyć ryzyko wielu dolegliwości dzięki odpowiedniej wiedzy, ćwiczeniom ruchowym oraz znacznie zmniejszyć negatywne odczucia, stosując masaż biurowy.

Nawet 15-minut potrafi zdziałać cuda!

Masaż w biurze? Brzmi to trochę jak scena z filmu. Okazuje się jednak, że nawet bardzo krótki, 15 czy 20-minutowy masaż w pracy może uchronić nas od bólu pleców, zlikwidować napięcie mięśniowe i zrelaksować nas, poprawiając samopoczucie. Specjaliści z zakresu masażu i fizjoterapii w kilka chwil potrafią rozluźnić napięte mięśnie i zrelaksować ciało, pozwalając na uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości ze strony kręgosłupa. Napięcie mięśniowe, pojawiające się w wyniku nieprawidłowej postawy podczas wielogodzinnej pracy, ale także stresu, kumuluje się zwykle w obszarze kręgosłupa, szyi, barków, ramion oraz głowy. To właśnie te rejony są głównym obszarem zainteresowania naszych fizjoterapeutów.

Gdzie jesteśmy?

Poznań i Warszawa to miasta, w których nasza firma świadczy na ten moment usługi szkoleń, masaży i ćwiczeń w miejscu pracy. Jednak z naszych usług mogą korzystać firmy z całego kraju, zatrudniające pracowników biurowych. Szeroka oferta naszej firmy z pewnością zaspokoi potrzeby każdego klienta, a nasi specjaliści spełnią wszystkie oczekiwania. Masaż biurowy jest doskonałym sposobem nie tylko na zachowanie zdrowia i higieny pracy pracowników, ale normalizując napięcia mięśniowe polepszy samopoczucie i tym samym chęć do pracy, co sprzyja także efektywności.