Aktualności

Treningi on-line z fizjoterapeutą. Ćwiczenia w domu na żywo!

💚 Chcesz wziąć udział we wspólnym treningu on-line na żywo? 💚

Co tydzień (w środy i soboty) prowadzimy zajęcia dla 2 grup:

1️⃣. Dla osób z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa (grupa podstawowa, dla osób, które trenują mniej intensywnie).
2️⃣. Dla osób bardziej zaawansowanych (trening o średniej intensywności).
Czas trwania: 45 min ⏱️

Koszt 12 zł/trening lub 39 zł/miesiąc.

Taki rodzaj aktywności […]

Konsultacja online z fizjoterapeutą. Telemedycyna. E-wizyta.

Rola fizjoterapeutów w czasie pandemii jest szczególnie istotna. W związku z trwającym stanem epidemiologicznym w Polsce umożliwiamy Naszym Pacjentom konsultacje online. E-wizyta jest możliwa do zrealizowania w formie:
– konsultacji telefonicznej,
– konsultacji online,
– telewizyty / wideo konsultacji,
– chatu online.

Dajemy Wam możliwość 20-30 minutowych konsultacji w dowolnie wybranej formie. Podczas konsultacji fizjoterapeuta przedstawi najważniejsze zalecenia w zakresie […]

🛡️ Ochrona przed koronawirusem 🛡️

Zachęcamy do działań mających na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, aby w momencie szczytu zachorowań liczba osób, które będą musiały trafić na OIOM, była jak najmniejsza. Może dzięki temu uda się uniknąć sytuacji, która obecnie panuje w wielu krajach europejskich.

Zostańcie w domach przez najbliższe dni na tyle na ile to możliwe oraz stosujcie zalecenia […]

Usługi w ramach Fizjo w Pracy – aktualna informacja

Drodzy Państwo,
z powodu pandemii koronawirusa, mając na względzie troskę o bezpieczeństwo Wasze jako Naszych Klientów oraz własne, wszystkie usługi w ramach Fizjo w Pracy zostają odwołane do końca marca. O dalszych decyzjach będziemy Was na bieżąco informować.

Wizyty w gabinecie zostają również odwołane. Dajemy możliwość 20-30 minutowych telewizyt. Więcej informacji na temat naszych telewizyt w […]

Trening mięśni nóg i stabilizacji, jako przygotowanie do nart

Przed nami ostatnie szanse, aby skorzystać z sezonu narciarskiego, w wysokich górach nadal mamy śnieg!  Dlatego przygotowaliśmy idealne ćwiczenie dla wszystkich, którzy chcą dobrze przygotować się do białego szaleństwa.

Rekomendujemy nasze ćwiczenie szczególnie jako przygotowanie do jazdy na nartach,⛷️ ale również jako doskonały element treningu w celu wzmocnienia mięśni nóg, mięśni stabilizujących kręgosłup lędźwiowy, poprawy […]

Stretching dynamiczny jako rozgrzewka przed treningiem

Stretching dynamiczny w uproszczeniu to ćwiczenia, podczas których dana grupa mięśniowa jest rozciągana w ruchu, aby pobudzić mięśnie oraz układ nerwowy do pracy, w przeciwieństwie do stretchingu statycznego. Stretching dynamiczny zaleca się wykonywać po treningu, który to odpowiednio wykonywany, może zapobiegać wielu urazom. Poprawia on również odżywienie mięśni w trakcie wysiłku, a także wpływa […]

Szkolenia Fizjo w Pracy dla Santander TFI

22 – 29 stycznia 2020 r. przeprowadziliśmy III część szkoleń Fizjo w Pracy dla Santander TFI w Poznaniu oraz w Warszawie.
Tematyka III części szkolenia obejmowała:
– bolesne napięcia mięśniowe,
– bóle głowy typu napięciowego,
– drętwienia i mrowienia rąk,
– zmiany zwyrodnieniowe na przykładzie stawu kolanowego.

Jedną z istotnych informacji szkolenia, był fakt, że bóle głowy typu napięciowego mogą […]

Prezenty od FizjoMikołaja

Świąteczna promocja Fizjo w Pracy!
Do nas też zawitał święty Mikołaj i przyniósł nam prezenty, które chcemy Wam rozdać!
Przygotowaliśmy specjalną ofertę!
Dla firm, które do końca 2019 roku  zdecydują się z nami rozpocząć współpracę w zakresie szkoleń Fizjo w Pracy, mamy do rozdania po 10 x 15-minutowych masaży dla pracowników tych firm.
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów […]

Ćwiczenia zdrowego kręgosłupa w miejscu pracy oraz FMS podczas dnia zdrowia w WIKIA Sp. z o.o.

W ubiegłym miesiącu przeprowadzaliśmy akcję z cyklu “w zdrowym ciele zdrowy duch” w siedzibie firmy WIKIA sp. z o.o. w Malta House Poznań.

Prowadziliśmy ćwiczenia wzmacniające mięśnie niezbędne dla prawidłowej stabilizacji kręgosłupa oraz ćwiczenia rozciągające mięśnie, które podczas pozycji siedzącej pozostają w napięciu i skróceniu. Zapewniliśmy m.in. maty, piłki wagowe, gumy do ćwiczeń, wałki do rolowania. Nie brakowało […]

Szkolenie dla Santander TFI S.A. w Warszawie – etap II

W październiku przeprowadziliśmy kolejną część szkoleń Fizjo w Pracy dla pracowników biurowych Santander TFI S.A. w Poznaniu i w Warszawie.

 

Temat drugiej z pięciu części szkolenia dotyczył profilaktyki dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa, a także wad postawy. 

Uczestnicy szkolenia mogli zobaczyć przykłady ćwiczeń dla konkretnych wad postawy oraz kompensacji pracy siedzącej. Oprócz ćwiczeń wyjaśnialiśmy też korzyści ergonomii […]