Przed nami ostatnie szanse, aby skorzystać z sezonu narciarskiego, w wysokich górach nadal mamy śnieg!  Dlatego przygotowaliśmy idealne ćwiczenie dla wszystkich, którzy chcą dobrze przygotować się do białego szaleństwa.

Rekomendujemy nasze ćwiczenie szczególnie jako przygotowanie do jazdy na nartach,⛷️ ale również jako doskonały element treningu w celu wzmocnienia mięśni nóg, mięśni stabilizujących kręgosłup lędźwiowy, poprawy propriocepcji.

Propriocepcja to inaczej czucie głębokie, dzięki któremu możliwa jest świadomość ułożenia własnego ciała w przestrzeni. Jest to jeden z czynników mających znaczenie dla zmniejszenia ryzyka urazu.

Każda seria ćwiczenia na bosu składa się z 3 elementów:
1. Półprzysiady.
2. Utrzymanie półprzysiadu przez 10 sek.
3. Wychylenia tułowia w prawo/lewo, do przodu/do tyłu.

Szczegółowy opis ćwiczenia wraz z instruktażem wykonywanym przez Dominika przygotowaliśmy w formie krótkiego filmiku. Oglądajcie i dajcie znać jak wasze wrażenia po wykonaniu ćwiczenia! Jesteśmy bardzo ciekawi! ?

Muzyka: www.bensound.com.
Zdjęcie: Melvin Wahlin z Pexels.

Ćwiczenie przygotowujące do jazdy na nartach

❄️ Trening mięśni nóg i stabilizacji, jako przygotowanie do nart ❄️Przed nami ostatnie szanse, aby skorzystać z sezonu narciarskiego, w wysokich górach ? nadal mamy śnieg! ❄️ Dlatego przygotowaliśmy idealne ćwiczenie dla wszystkich, którzy chcą dobrze przygotować się do białego szaleństwa. Rekomendujemy nasze ćwiczenie szczególnie jako przygotowanie do jazdy na nartach,⛷️ ale również jako doskonały element treningu w celu wzmocnienia mięśni nóg, mięśni stabilizujących kręgosłup lędźwiowy, poprawy propriocepcji. Propriocepcja to inaczej czucie głębokie, dzięki któremu możliwa jest świadomość ułożenia własnego ciała w przestrzeni. Jest to jeden z czynników mających znaczenie dla zmniejszenia ryzyka urazu. ? Każda seria ćwiczenia na bosu składa się z 3 elementów:1. Półprzysiady.2. Utrzymanie półprzysiadu przez 10 sek.3. Wychylenia tułowia w prawo/lewo, do przodu/do tyłu. ?Szczegółowy opis ćwiczenia wraz z instruktażem wykonywanym przez Dominika przygotowaliśmy w formie krótkiego filmiku. ?️ Oglądajcie i dajcie znać jak wasze wrażenia po wykonaniu ćwiczenia! Jesteśmy bardzo ciekawi! ?"Muzyka do nagrania: www.bensound.com"

Opublikowany przez Fizjo w pracy Niedziela, 23 lutego 2020