Webinar i ćwiczenia z fizjoterapeutą dla pracowników biurowych oraz produkcyjnych firmy Okechamp S.A.

Webinar i ćwiczenia z fizjoterapeutą dla pracowników biurowych oraz produkcyjnych firmy Okechamp S.A.

W zdrowym ciele, zdrowy duch – takie hasło przyświecało przy organizacji i realizacji niezwykle ciekawego zlecenia dla firmy Okechamp S.A.

Na początku spotkanie ze Specjalistą ds. BHP w celu zrozumienia specyfiki wykonywanych prac. Następnie Webinar na temat tego jak zapobiegać bólom kręgosłupa i innym problemom, które statystycznie najczęściej spotykają pracowników biurowych oraz pracujących w staniu. Poświęciliśmy szczególną uwagę anatomii, biomechanice, ergonomii oraz ćwiczeniom profilaktycznym dla kręgosłupa szyjnego, stawów biodrowych, nadgarstków, drętwienia i mrowienia rąk. Warto dodać że przez najbliższy rok pracownicy będą mogli odtwarzać nagranie z przebiegu Webinaru.

W kolejnym kroku na prośbę klienta nagraliśmy filmy pokazujące przykłady wykonania ćwiczeń kompensacyjnych, m. in. jak rozluźnić i rozciągnąć mięśnie, które są mocno angażowane podczas pracy oraz przykłady z zakresu ergonomii np. jak prawidłowo podnosić i przenosić ciężkie przedmioty lub jak przygotować miejsce pracy home-office.
Uzupełnieniem dla utrwalenia wiedzy były jeszcze przykłady ćwiczeń i wskazówek ergonomii na zdjęciach wraz z opisem w formie PDF.

Jest nam niezwykle miło że efekt naszej pracy został bardzo pozytywnie oceniony, o czym świadczą napisane referencje. Bez wątpienia doda nam to jeszcze więcej zapału przed kolejnymi podobnymi zleceniami.